Pražské památky

Tipy v okolí

Penzion Balbín se nachází v bezprostředním centru Prahy asi 300 metrů od Národní opery a Václavského náměstí, které lze považovat za pražské kulturní i obchodní centrum. Jeho dominantou je socha sv. Václava - symbol české státnosti.

V horní části Václavského náměstí se nachází Národní muzeum, kde je vystaveno několik stálých expozic i aktuálních výstav.

Příjemnou procházkou se z penzionu za 30 minut dostanete přes Václavské náměstí, Staroměstské náměstí s Orlojem, Židovskou čtvrť a Karlův most až na Pražský hrad nebo přes Národní třídu k Národnímu divadlu.

Na opačnou stranu dojdete za chvíli pěšky na náměstí Míru, kde se tyčí k nebi chrám svaté Ludmily. O něco dále, na náměstí Jiřího z Poděbrad, se nachází moderní římskokatolický kostel Nejsvětějšího Srdce Páně.

Za trochou klidu a relaxace můžete vyrazit do nedalekých Riegrových sadů.

V okolních uličkách najdete spoustu restaurací a barů, kde se nejenom dobře najíte, ale i pěkně pobavíte. Za zkoušku stojí např. restaurace U sádlů, Balbínova poetická hospůdka, pub Pastička, italská restaurace Aromi nebo restaurace Ztráty & Nálezy.

Chcete-li vidět celou Prahu z výšky jak na dlani, navštivte nedalekou Žižkovskou věž s vyhlídkou a restaurací.

Kontakt

Penzion Balbín
Balbínova 26
120 00 Praha 2

najít na mapě
najít spojení

POSLAT POPTÁVKU

GPS:

50°4'44.432"N
14°26'8.346"E

Tel.:

+420 222 254 112
+420 602 310 693

E-mail:

htl@balbin.cz

Web:

www.balbin.cz

 

WiFi ZDARMA 

 Wifi zdarma